Alapszabály: Ne csak játékot vásárolj, értéket is adj!
Érezted már úgy, hogy a hatalmas játékkínálatból semmi értelmeset sem találsz? Rogyadoznak a boltok polcai a színes kacatoktól, de egyiket sem adnád szívesen a gyermekednek?
Nem vagy vele egyedül. Egyre több szülő hangoztatja, hogy a mennyiség a minőség rovására megy, a hatalmas kínálatú játékboltokból pedig sokan üres kézzel sétálnak ki.
Ha játékot vásárolsz, fontos az ár-érték arány is.
Tudom, sokan vannak, akik
-
nem figyelnek sem a minőségre,
-
sem arra, hogy egy játéknak van-e értelme, azaz
-
hasznos-e a gyerek fejlődése szempontjából.
Sajnos látok anyukákat, apukákat, akik azt mondják, a gyereknek már mindene megvan, ezért ötlet híján megveszik a fröccsöntött műanyag csúzlit, sorjás, alacsony minőségű verzióban. Amikor belépek a gyerekük szobájába, valóban rengeteg játékot látok: halomban áll minden, mégsem találok köztük egyetlen igazán hasznos, értelmes dolgot sem. És ez baj.
A minőségi játékok drágák, hallom mindenfelől. De gondolkodjuk el egy pillanatra?
-
Egy jól megmunkált,
-
környezetbarát technológiával készült,
-
mérnökök által kitalált,
-
gyereksereggel tesztelt,
-
minimum 4-5 képességet fejlesztő,
-
tartós játék
kerül-e sokba, vagy a helyette megvásárolt sok-sok felesleges, gyenge minőségű kacat, amelyekre összességében sokkal több pénzt kiadunk? Te milyen játékot vásárolnál szívesebben a gyermekednek: gagyit vagy minőségit? Ugye, egyértelmű a válasz?
Vásárolj játékot úgy, hogy igaz legyen a képlet!
Jobb játék = jobb gyerekkor = jobb világ
Amikor tudatosan választasz játékot a gyerekednek, akkor tulajdonképpen jövőt választasz neki. Arról döntesz, hogy az idejét harcosként vagy kreatív építőként, a vakvilágba csúzlizóként vagy a finom részleteket is megfigyelőként tölti-e majd el.
-
Miközben játszik, észrevétlenül fejlődnek a képességei, legyen szó szociális, mentális vagy értelmi képességekről. Ha jó játékot adunk gyermekünk kezébe, ezen kívül még a tárgykultúrát is elsajátítja, azaz megtanulja az anyagok minőségét és értékelni tudja majd a megfelelő designt is. Ez azért fontos, hogy később az ízlésvilága is hűen tükrözze fejlettségét és a világhoz való pozitív hozzáállását.
-
Amikor olyan játékot ajándékozol gyermekednek, amelynek a készítésénél környezetbarát technológiát alkalmaztak (újrahasznosítás, természetes energiaforrások, bőrbarát festékek stb.), akkor nem csak egy egyszerű játékot vásárolsz, amivel pár percig elvan a gyermeked nélküled is, hanem egyenes egy színvonalasabb gyerekkorba, és egy jobb világ létrehozásába fektetsz be.
-
Amikor olyan játékot vásárolsz, amelyik a legfontosabb készségeket fejleszti, olyanokat, amelyekre nagy szüksége lesz minden gyereknek az iskolában, a társas kapcsolatai kialakításakor és az élet számos területén, akkor pedig a boldog gyerekkorba és a későbbi könnyebb boldogulásába invesztálsz.