Heurisztikus játékok
A kisgyerekek nagyon kreatívak, szinte bármivel el tudnak játszani. A konyhában szívesen rakosgatják a tálakat, kanalakat, eljátszanak a gyümölcsökkel, zöldségekkel. A kertben kavicsokat, faleveleket, virágokat gyűjtenek, hogy megismerjék a természet alkotta csodálatos formákat, színeket, tapintási érzeteket. De mit jelent az, hogy heurisztikus játék?
Elinor Goldschmied ezt a tevékenységet - amikor a gyerekek a való világ dolgait, azok tulajdonságait vizsgálják - heurisztikus játéknak nevezte el. Webáruházunkban kapható játékok hozzásegítik a gyerekeket a világ önálló felfedezéséhez.
Grapat natúr kicsi gyűrűk
Grapat nagy natúr gyűrűk
Grapat méhsejtes poharak
A heurisztikus játék haszna
A heurisztikus játék nagyon jó módszer a gyermek fizikai és kognitív fejlődésének elősegítésére, ugyanakkor kreativitásra és önálló, szabad játékra ösztönzi a gyerekeket. Elinor Goldschmied és Sonia Jackson “Emberek három év alatt” című művében arról írnak, hogy a gyermekek fejlődése szempontjából sokkal előnyösebb, ha önállóan, saját gondolatmenetük szerint tanulnak, nem előírás szerint.
A heurisztikus játékokkal való foglalatosság során a gyerekek tapintás-, íz-, illatérzetét stimuláljuk, ami által fejlődnek a kognitív képességeik, azaz a logikájuk, a koncentrációs készségük és a kombinációs képességük.
Grapat játékokkal a korai fejlődésért
A Grapat egy családi vállalkozásból nőtte ki magát világhírű márkává. Termékeiket úgy fejlesztették ki, hogy saját gyermekeiknek készítettek önálló gondolkodásra késztető, készségfejlesztő játékokat.
A cégünk által forgalmazott Grapat heurisztikus játékok, a natúr tálak, gyűrűk, kúpok, tárcsák, érmék, golyók, orsók, csészék, félgömbök segítségével a kisgyermeked felfedezheti a különböző geometriai formákat és azok tulajdonságait. Minden darab kézzel készül, az alapanyag pedig fenntartható erdőből származó, természetes viasszal kezelt fa.
Mit tanul meg gyermeked a Grapat heurisztikus játékokkal?
A heurisztikus játékok sokféle felhasználási lehetőséget kínálnak a gyermek számára, és a fantáziája, kreativitása alapján ezekkel hosszú ideig, kitartóan foglalkozik. A játék közben megtanulja a dolgok színét, formáját, méretét, súlyát, ezeket össze tudja hasonlítani, tehát a kisebb, nagyobb, nehezebb, könnyebb, kerekebb, szögletesebb, fényesebb, sötétebb, halványabb fogalmak jelentését.
Kitartásra ösztönzi őt, hogy az elképzeléseit megvalósítsa. Nincs teljesítési kényszer, sem ez okozta szorongás benne, hiszen nincs előre megírt szabályrendszere a játéknak. Ezek a játékok a nyílt végű játékok sorába tartoznak, amelyek a szabad gondolkodásra sarkallják a gyermeket.
Montessori és Waldorf módszer
A két közismerten gyermekcentrikus módszer is alkalmazza a heurisztikus játékot, mint olyan tevékenységet, amikor a gyermekcsoport felnőttek beavatkozása nélkül játszik. Különböző tárgyak sokaságát teszik a gyerekek elé, például egy vödörnyi golyót, kockát, gyűrűt, érmét, csészét, kis tálat, és figyelik a gyerekek önálló játékát.
Meglepő, hogy milyen kreatívan tudnak az egyszerű tárgyakkal játszani. Ez a közös játék olyan, mint a felnőttek brainstormingja, hiszen az egyik ötletből születik a másik, az egyik gyerek által kitalált játékot a másik továbbfejleszti, tökéletesíti. A felnőttek pedig azt veszik észre, hogy mennyi készségük változik, hiszen a kreativitáson és a fantázián kívül serkenti az agy működését, fejleszti a korai matematikai tanulást, a kritikai gondolkodást, a motoros készségeket.
Amennyiben megtaláltad a gyermeked számára az önálló gondolkodást ösztönző, készségfejlesztő játékot, már csak a termék nevére kell kattintanod, hogy a kosárba kerülve megrendelhetővé váljon.